Boya Uygulama

Boya öncesi ev nasıl hazırlanmalı?

Boya yaparken mobilyalarınıza ve kendinize zarar vermemek için evi boyaya uygun duruma getirmeliyiz. Her aşamada olduğu gibi burada da ön hazırlığın iyi yapılması sizi sonraki aksaklıklardan koruyacaktır.

Eşyaları kaldırın…

Yapacağınız ilk şey, ustalarımıza ve merdivene rahat hareket edecek yer açmak olmalı. Bütün mobilyaları odanın ortasına taşıyıp ya da hepsini dışarı çıkarmak. Duvarlarda asılı olan tablo ve süsleri de unutmamak lazım!

Kaplayın…

Sonra tüm eşyaları toz ve boyadan korumak için eski çarşaflarla veya naylon bir örtüyle tamamen kaplayın. rulo halinde şeffaf naylon örtüler boya için pratik bir seçim olabilir. Örtüyü kaymasını önlemek için maskeleme bandıyla yere sabitleriz.

Prizler ve diğer sabitler…

Bir sonraki adımda prizleri sökmek gerekiyor. Prizlerle birlikte telefon hat çıkışları ve TV uydu-kablo bağlantılarını da yerlerinden çıkarırız. Tavanı boyayacaksak, tavandaki tüm elektrikli sabitlerin de sökülmesi gerekecek. Avizenizin modeli elveriyorsa, sadece tavana takılmış olan kapağı çıkarıp altını boyayabilirsiniz. Tabii bu durumda kapağın altında kalan kısmın da naylonla kaplanması gerek. Bunun için büyük boy çöp poşetleri pratik olacaktır; tek yapmamız gereken, avizeyi poşete alıp ağzını bantlamak.

Kapı kolları ve kulplar…

Kapı ve ahşap pencereleri boyarken kapı kolu ve mandalların çıkarılması daha rahat bir boya ortamı sağlar; maskeleme bandı bu bölgelerde yeterli olmayabilir.

Sabit eşyalar..

Şimdi sıra taşınamayan ve sökülemeyen eşyaların korunmasına geldi. Maskeleme bandı ve naylon örtüyü kullanarak boyamayacağınız radyatörleri kaplayıp. Ayrıca boyanmayacak duvarları da yakın alanları boyarken etkilenmemeleri için naylonla maskeleyebiliriz. (Örn. tavanı boyarken duvarların üst bölümleri örtülebilir.)

Ve zemin..

Mermer, parke ya da seramik… Zemin kaplamanız ne olursa olsun korunması gerekir. Naylon örtüyle kolayca kaplayabileceğimiz gibi bezlerle de örtebiliriz.

Fiyatlandırma ile ilgili bilgi almak için bize ulaşın: