Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Dekorasyon’da Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir ?
Ocak 24, 2017
Ucuz Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?
Ocak 24, 2017
Dikkat çekici ve rahat bir salon tasarlamak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı şeyler vardır. İlk olarak; güzel bir salon dekorasyonu için altın kural doğru eşya seçimi ve bu eşyaların düzgün yerleştirilmesidir. Eğer salon mobilyalarını mevcut alanınıza göre seçmez ve iyi bir şekilde yerleştiremezseniz, salonlarınız size dağınık gelir ve ruhunuz sıkılır.
Ayrıca mobilyaları yada diğer eşyaları sadece boyut açısından değil, ev içerisinde renk uyumu konusunda bulunacakları konuma göre de değerlendirmek gerekir. Bu açıdan eviniz için doğru renk ve boyutlarda mobilyalar tercih ederek ve bunları düzgün bir şekilde yerleştirerek küçük salonları bile dikkat çekici ve ferah bir görünüme kavuşturabilirsiniz.
Eşyaları yerleştirmeden önce duvar renklerinizi özenle seçin.
Salon dekorasyonu için renk seçiminde mekânın sahip olduğu, metrekare cinsinden alanın baz alınması gerekir. Büyük bir salonda pek renk sınırlaması olmasada, fazla koyu tonlar ile ortamı boğmamakta yarar vardır. Asıl sınırlılık küçük salon sahipleri içindir. Çünkü; küçük bir mekanda mor, mavi, yeşil gibi koyu renk tonları tercih etmek, odayı olduğundan da küçük gösterir ve oda içinde bunaltıcı bir hava yaratır. Bunları dikkate alarak renk seçimini yapmanız halinde, evinizdeki ferahlığı hissedeceksiniz.
Benim salon dekorasyonu için duvar rengi önerilerilerim; çakıl taşı ve fil dişi rengi, lila, pudra pembesi, buzul yeşili ve cam göbeği olacak. Bu renkler özellikle beyaz mobilyalar ile mekana çok şık bir hava katacaktır. Duvarları çakıl taşı yapmanız halinde pudra pembesi, cam göbeği ve bayaz rengi mobilyalar ile diğer eşyalar üzerinde kullanarak renk uyumunu sağlayabilirsiniz.